#DebataPolska

Arystokracja Rozumu

W debacie m.in.:

Szczegóły debaty

Data: 23 lipca 2024
Godzina:

Uczestnicy debaty

Prof. Michał KLEIBER

Prof. Michał KLEIBER, profesor zwyczajny nauk technicznych. Prezes Polskiej Akademii Nauk od 2007 r. do 2015 r. W latach 2001-2005 minister nauki i informatyzacji oraz przewodniczący Komitetu Badań Naukowych. W roku 2005 wybrany członkiem Europejskiej Rady Nauki w Brukseli. Wykładał i prowadził badania m.in. w Stuttgarcie, Bochum, Hannowerze i Darmstadt w Niemczech, w Berkeley,CA i Stoors, CN w USA, w Tokio w Japonii i w Hong Kongu.

Agnieszka ROMASZEWSKA-GUZY

Agnieszka ROMASZEWSKA-GUZY, człowiek mediów i działania. Twórczyni i szefowa telewizji Biełsat – pierwszej i jak dotąd jedynej, niezależnej telewizji nadającej na Białorusi.W czasie studiów na Uniwersytecie Warszawskim była rzecznikiem Ogólnopolskiego Komitetu Założycielskiego NZS. Współpracowała ze środowiskami opozycyjnymi m.in. z ruchem Wolność i Pokój. W 1987 roku ukończyła studia w Instytucie Historii UW. W trakcie studiów doktoranckich w Stanach Zjednoczonych była stażystką w „The Washington Times”, „The Washington Post” i „The New Republic”. Od roku 1992 roku związana z Telewizją Polską. Była m.in. szefem reporterów, zastępcą szefa Wiadomości TVP, wydawcą Wiadomości, szefowała kanałowi TVP Polonia.

Agaton KOZIŃSKI

Agaton KOZIŃSKI, dziennikarz, popularyzator historii. Redaktor dziennika „Polska The Times”, w przeszłości związany m.in. z Polską Agencją Prasową i „Wprost”. Były redaktor naczelny „Monitora Unii Europejskiej” i „Almanachu Energetycznego”.

Eryk Mistewicz

Eryk Mistewicz, prezes Instytutu Nowych Mediów, wydawcy m.in. kwartalnika „Nowe Media” oraz portalu liderów opinii „Wszystko Co Najważniejsze”. Laureat Polskiego Pulitzera. Konsultant strategii marketingowych autor strategii marketingu narracyjnego. Doradza pracując z firmami, instytucjami, osobami publicznymi w Polsce i we Francji.

Marek Kacprzak

Moderatorem Debaty jest Marek Kacprzak. W Polsat News, gdzie pracuje, prowadzi „Wydarzenia. Opinie. Komentarze”. Wcześniej dziennikarz m.in. TVN24, TVP, RMF FM, Polska The Times. Naukowo zajmuje się ekonomiką kultury, w szczególności zarządzaniem w mediach i ekonomiką mediów.

Potwierdź udział